گالری طلای تاج ماه

سرمایه گذاری طلای آب شده

Visits: 35

سرمایه گذاری در طلا، طلای آب شده / از پریا دانشی مدیریت مجموعه طلای تاج ماه

اینجا مجله ی طلا و جواهرات تاج ماه است. من سیده پریا دانشی پور از شما دعوت می کنم از فروشگاه آنلاین طلا و جواهرات مجموعه ی طلای تاج ماه بازدید کنید. https://taajmaah.ir/

سرمایه گذاری طلای آب شده؛ روش‌ها و مزایای طلای آب شده برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری طلای آب شده تا این اندازه محبوب است که نزدیک به ۸۰ درصد معاملات بازار طلا را به خود اختصاص داده است. اما چرا طلای آب شده برای سرمایه گذاری استفاده می‌شود؟ معاملات طلای آب شده در سال‌های گذشته فقط بین طلاسازان و زرگران رواج داشت و تنها در بازار تخصصی طلا از آن استفاده می‌‌شد؛ اما امروزه خرید طلای آب شده برای سرمایه گذاری میان افراد عادی نیز رواج پیدا کرده و به یکی از محبو‌ب‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در زمان تورم تبدیل شده است.

در این نوشته ازمجله طلای تاج ماه به طور کامل به بررسی روش سرمایه گذاری طلای آب شده می‌پردازیم و آن را به شما آموزش می‌دهیم.

طلای آب شده چیست؟

طلای آب شده یکی از اشکال طلا است که از ذوب و قالب‌گیری مجدد طلاهای گوناگون مثل طلای دست دوم و طلاهای کهنه به وجود می‌آید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که عیار طلای آب شده ۱۸ است؛ اما عیار طلاهای آب شده معتبر از ۷۳۰ به بالا است. برای آشنایی بیشتر با طلای آبشده می‌توانید این نوشته را بخوانید:طلای آب شده چیست؟

آیا طلای آب شده برای سرمایه گذاری مناسب است؟

بله. طلای آب شده یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری است؛ چرا که:

 1. طلای آب‌شده نقدینگی بالایی دارد و به سادگی به پول تبدیل می‌شود؛
 2. ارزش طلای آب شده به مرور زمان بالا می‌رود و ریسک کم شدن ارزش برای این دارایی بسیار کم است؛
 3. طلای ‌آبشده در مقابل تورم مقاومت بالایی دارد و قیمت آن افزایش می‌یابد؛
 4. سرمایه گذاری در طلای آب شده بسیار آسان است؛
 5. طلای آب شده اجرت ساخت و مالیات ندارد؛
 6. بر خلاف طلای زینتی، در خرید و فروش طلای آب شده عیار آن ثابت است و از ارزش آن کاسته نمی‌شود.

در ادامه هر یک از این موارد را بیشتر توضیح می‌دهیم.

نقدینگی آسان در سرمایه گذاری طلای آب شده

یکی از مهم‌ترین چالش‌های هر نوع سرمایه گذاری این است که اگر نتوانیم سرمایه خود را سریع و راحت نقد کنیم چه؟ اما در سرمایه گذاری طلای آب شده آنلاین یا به‌صورت سنتی این مشکل پیش نمی‌آید؛ چراکه سرمایه گذاری در طلای آب شده، به دلیل عدم وابستگی به فعالیت‌های اقتصادی، مالی و بورس، ریسک کمتری نسبت به سایر سرمایه گذاری‌ها دارد. هم‌چنین از آن‌جایی که طلای آب شده به عنوان ماده اولیه ساخت جواهرآلات استفاده می‌شود، همواره طلا فروش‌ها از خرید آن استقبال می‌کنند و به راحتی می‌توانید آن را بفروشید.

ماندگاری بالای ارزش طلای آب شده در سرمایه گذاری

بررسی تاریخچه طلا نشان می‌دهد که این کالا همواره به عنوان یکی از گرانبها‌ترین دارایی‌ها ارزش خود را حفظ کرده و هیچ گاه شاهد سقوط قیمت طلا نبوده‌ایم. این ماندگاری همیشگی، ریسک سرمایه گذاری طلای آب شده را بسیار پایین می‌آورد؛ چراکه شما به عنوان یک سرمایه‌گذار دیگر نگران افت ناگهانی و شدید قیمت طلای آب شده نخواهید بود. در این صفحه می‌توانید نمودار قیمت انواع طلا را مشاهده کنید:قیمت لحظه ای طلا

سرمایه گذاری طلای آب شده در زمان تورم

تورم پدیده‌ای اقتصادی است که در طول زمان باعث کاهش ارزش پول می‌شود. به همین خاطر شما باید روش سرمایه گذاری را انتخاب کنید که در برابر تورم سد مقاومتی بسازد و ارزش دارایی شما را حفظ و حتی بیشتر کند. سرمایه گذاری طلای آب شده چینین خاصیتی دارد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید این نوشته را بخوانید: بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم

آسان بودن سرمایه گذاری در طلای آب شده

بسیاری از افراد با شنیدن سرمایه گذاری طلا گمان می‌کنند این روش پیچیدگی‌های زیادی دارد. اما با رونق گرفتن سرمایه گذاری طلای آب شده آنلاین، این روش بسیار ساده‌تر و کارامد‌تر از خرید و فروش طلا از طریق طلا فروشی‌ها است و نیاز به هزینه و زحمت زیادی ندارد.

اجرت طلا آب شده

طلای آب شده بر خلاف انواع طلاهای ساخته شده و زینتی هیچ اجرتی ندارد. اجرت در واقع به معنای هزینه‌ای است که بابت دستمزد ساخت یک قطعه طلا به طلافروش پرداخته می‌شود و از آنجایی که طلای آب شده به صورت خام استفاده می‌شود، هیچ ساختی روی آن انجام نشده و بنابراین، هیچ اجرت ساختی هم ندارد.

برای مقایسه انواع روش‌های سرمایه گذاری طلا این نوشته را بخوانید:بهترین نوع طلا برای سرمایه گذاری

مالیات طلای آب شده

مزیت دیگر طلای آب شده این است که مالیاتی ندارد. به همین خاطر زمانی که شما سرمایه گذاری در طلای آب شده انجام می‌دهید، نیازی به پرداخت هزینه‌ای مازاد تحت عنوان مالیات را ندارید. این در صورتی است که در روش‌ خرید طلای زینتی برای سرمایه گذاری شما باید ۹ درصد مالیات را بپردازید.

ثابت بودن عیار طلای آب شده

برای توضیح این مساله خوب است بدانید زمانی که می‌خواهید یک طلای زینتی را بفروشید، عیار آن ۷۴۵ محاسبه می‌شود؛ در حالی که شما در هنگام خرید آن قطعه طلا را با عیار ۷۵۰ و طبیعتاً قیمت بالاتری خریداری کرده‌ بودید. این مساله در طلای آب شده برای سرمایه گذاری وجود ندارد و چه در خرید و چه در فروش عیار طلا ثابت و برابر با عددی است که روی آن ثبت شده است.

روش‌های کسب در آمد از طلای آب شده

برای سرمایه گذاری با طلای آب شده شما دو روش اصلی پیش رو دارید: یا طلا را به صورت فیزیکی از آبشده فروشی‌ها تهیه کنید یا به سرمایه گذاری آنلاین طلای آب شده انجام دهید. سپس می‌توانید طلای آبشده را مانند یک تریدر به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه خرید و فروش کنید یا صرفا آن را نگهداری نمایید تا با افزایش قیمت سود ببرید. در هر دو صورت کسب در آمد از طلای آب شده امکان پذیر است.

در ادامه هر یک از این روش‌ها را کمی دقیق‌تر بررسی می‌کنیم.

سرمایه گذاری طلای آب شده به صورت فیزیکی

در این روش شما باید به آبشده فروشی‌ها یا طلا فروشی‌هایی که طلای آبشده نیز می‌فروشند مراجعه کنید و بسته به مقدار بودجه‌ای که در اختیار دارید، طلای آب شده بخرید. در این روش بهتر است ابتدا مجوز‌های طلا فروشی را مشاهده کنید و از عیار و کیفیت طلایی که تهیه می‌کنید مطمئن شوید.فروشگاه گالری طلای تاج ماه به صورت حضوری در شیراز و به صورت آنلاین در سراسر کشور در خدمت شماست.

یکی از معایب این روش، سخت بودن نگه‌داری و جا‌به‌جایی طلای آب شده است. اگر با هزینه کم شروع آبشده بخرید، قطعه طلایی که تحویل می‌گیرید بسیار کوچک است و جا به جایی آن مشکل می‌شود. هم‌چنین اگر قطعه طلای آب شده بزرگ باشد، باید آن را در جایی امن مثل صندوق امانات یا گاو صندوق بگذارید و هزینه‌ای اضافه برای تامین امنیت طلا پرداخت کنید. هم‌چنین سرمایه گذاری طلای آب شده به صورت فیزیکی نیازمند صرف زمان و مراجعه حضوری و در کل راهی سخت است.

سرمایه گذاری آنلاین طلای آب شده

روش جایگزین سرمایه گذاری طلای آب شده به صورت فیزیکی، استفاده از سامانه‌های معاملاتی طلای آب شده است. در این سامانه‌ها قیمت طلا به روز است و می‌توانید پس از ثبت‌نام و احراز هویت به صورت آنلاین طلای خود را خریداری کنید. در این روش شما دیگر نگران تامین امنیت طلای خود نیستید و می‌توانید به راحتی با هزینه کم نیز طلا بخرید.

هم‌چنین در این سامانه‌ها امکان سرمایه گذاری طلای آب شده با خرید و فروش روزانه، ماهانه و سالانه نیز ممکن است. یعنی شما می‌توانید با افزایش قیمت طلا به سادگی و با یک کلیک طلای خود را بفروشید و در زمان‌های کاهش قیمتی خریداری کنید. البته اگر طلای خود را صرفا بخرید و پس انداز کنید هم به درآمد خواهید رسید.

یکی از بهترین سامانه‌های سرمایه گذاری طلای آب شده در ایران گالری طلای تاج ماه است که طلای آب شده را به همراه فاکتور معتبر، بدون مالیات و اجرت و با کارمزد کم در دسترس شما قرار می‌دهد.

نکات مهم در سرمایه گذاری طلای آب شده

 • در هنگام خرید طلاهای آب شده از مکان‌های معتبر با عیار و کیفیت مشخص، طلای خود را خریداری کنید.
 • قبل از سرمایه گذاری طلای آب شده آن را به افراد معتبر و حرفه‌ای در این زمینه نشان دهید تا از خالص بودن آن مطمئن شوید.
 •  هنگام خرید به کدهای حک شده (انگ) بر روی طلای آب شده توجه نمایید.
 • یادتان باشد که طلاهای آب شده در قالب‌های مخصوصی به نام ریژه ریخته می‌شوند که این ریژهها دارای مشخصات کارگاهی هستند که طلا در آن جا ذوب می شود؛ این مشخصات خود نشانی از معتبر بودن طلای آب شده است.
 • طلای آب شده، بدون فاکتور ، انگ و شناسنامه مشخص، معتبر شناخته نمی‌شود.
 • اگر به دنبال سامانه خرید طلای آب شده هستید، سامانه‌ای را انتخاب کنید که مجوز‌های لازم را دارد، کارمزد طلای آب شده در آن کم است و قیمت طلا را با نرخ اتحادیه به شما نشان می‌دهد.

بهتر است پیش از شروع سرمایه گذاری این مطلب را هم بخوانید: آموزش سرمایه گذاری در طلا

راهنمای خرید آنلاین طلا در تاج ماه

در دنیایی که همه‌چیز اینترنتی شده است، به‌راحتی می‌توان این کالای ارزشمند را خرید و پس‌انداز کرد. برای سود کردن با خرید و فروش طلا، تنها کافی است که مطابق مراحل زیر در سامانه تاج ماه ثبت‌نام کنید:

 1. روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید؛
 2. اطلاعات خواسته‌شده (نام و نام خانوادگی، تلفن همراه و رمز عبور)‌ را وارد کنید. حتماً اسم شناسنامه‌ای خود را ثبت کنید تا در قسمت احراز هویت، به مشکل برنخورید؛
 3. پس از مطالعه قوانین سامانه، دوباره روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید؛
 4. کد ۵رقمی ارسال‌شده به تلفن همراه خود را وارد کنید.

اگر برای ثبت‌نام با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید با پشتیبانی سایت تاج ماه در ارتباط باشید. پس از واردشدن به حساب کاربری خود و احراز هویت، می‌توانید به‌راحتی و با هر سرمایه‌ای که دارید، طلا بخرید و بفروشید.

تاج ماه: راهی برای سرمایه گذاری طلای آب شده آنلاین

در این نوشته به بررسی روش سرمایه گذاری طلای آب شده پرداختیم و مهم‌ترین مزایا و نکات آن را برای شما شرح دادیم. آیا تا به حال تجربه سرمایه گذاری طلای آب شده را داشته‌اید؟ تجربیات شما در این زمینه چیست؟

تاج ماه یکی از معتبرترین سامانه‌های خرید و فروش طلای آب شده را برای شما مهیا کرده است. شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز و با هر مقدار سرمایه اولیه، طلای آب شده بخرید و در زمانی که قیمت طلا بالا رفت آن را در همان سامانه بفروشید. قیمت طلا در این سامانه تحت نظر اتحادیه طلا است، مجوز‌های لازم را اخذ کرده و در زمان قیمت‌گذاری هیچ اجرت ساختی از شما دریافت نمی‌شود. هم‌چنین طلای آب شده در طلای تاج ماه به همراه فاکتور رسمی به شما فروخته می‌شود. برای شروع کافی است در سایت Taajmaah.ir ثبت نام کنید.

سوالات متداول:

برای سرمایه گذاری آنلاین طلای آب شده چه کار کنیم؟

با استفاده از سامانه تاج ماه شما می‌توانید طلای آب شده را مطابق با قیمت اتحادیه طلا وجواهرخریداری کنید و در هر زمان از شبانه ‌روز بفروشید.

سود طلای آب شده چه قدر است؟

سود سرمایه گذاری طلای آب شده بسته به قیمت خرید و فروش طلا، بستری که در آن سرمایه گذاری می‌کنید و میزان طلای آبشده شما متفاوت است.

مجموعه ی طلای تاج ماه در خدمت شماست.

کلمات کلیدی:

مجموعه ی طلا ی تاج ماه، طلافروشی، طلاسازی، طلا و جواهر، طلای دست دوم، طلای بدون اجرت، طلا ، طلافروشی شیراز، طلای آب شده ، سرمایه گذاری ، طلا محلی ، طلا عربی ،طلا اماراتی ، طلا کویتی، طلا بحرینی ، گالری طلای تاج ماه ،دستبند ،گردنبند، سرویس طلا ،طلا کم اجرت، تاج طلا ، تاج ، تاج ماه ، گوشواره ،طلا لری ،سکه ،سکه جدید، سکه طرح قدیم ،سکه بهارآزادی ،سکه عادی ،طلا در بورس ، دلار،طلا در بورس ، زنجیر، قیمت لحظه ای طلا ، نرخ لحظه ای طلا

مقالات مرتبط از مجله ی تاج ماه

    صفحه اصلی

      عیار طلا

سرمایه گذاری طلای آب شده

چرا طلای دست دوم نخریم؟

روش‌ها و نکات سرمایه گذاری در طلا با پول کم

خرید طلای دست دوم (بدون اجرت )

طلای آب شده بهتر است یا دست دوم؟

تیتانیوم یا طلا؟

اهمیت استفاده طلا برای خانم ها

آبکاری طلا

نکاتی برای مراقبت ازطلا و جواهرات

معرفی انواع زنجیر طلا

انواع اکسسوری طلا

انواع سنگ و جواهر

معرفی طرح های سنتی و محلی تاج ماه

سیده پریا دانشی پور

پریا دانشی