گالری طلای تاج ماه

روش‌ها و نکات سرمایه گذاری در طلا با پول کم

Visits: 14

روش‌ها و نکات سرمایه گذاری در طلا با پول کم

سرمایه گذاری در طلا / از پریا دانشی مدیریت مجموعه ی طلای تاج ماه

اینجا مجله ی طلا و جواهرات تاج ماه است. من سیده پریا دانشی پور از شما دعوت می کنم از فروشگاه آنلاین طلا و جواهرات مجموعه ی طلای تاج ماه بازدید کنید. https://taajmaah.ir/

بسیاری از افراد فکر می‌کنند سرمایه گذاری در طلا با پول کم عملا ممکن نیست و حتما باید مبلغ بالایی از دارایی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند؛ اما این طور نیست و خرید طلا با پول کم به عنوان یک سرمایه‌ گذاری امن شناخته می‌شود. در این نوشته ازمجله تاج ماه راه‌ها و نکات سرمایه گذاری طلا با پول کم را به شما آموزش می‌دهیم.

راه‌های سرمایه گذاری طلا با پول کم

سرمایه گذاری طلا در ایران بسیار متنوع است و برخی از روش‌های آن برای بودجه‌ها و سرمایه‌های کم هم پاسخگو هستند. راه‌های سرمایه گذاری طلا با پول کم عبارت‌‌اند از:

 1. سرمایه گذاری در طلای آب شده
 2. سرمایه گذاری شمش یا سکه گرمی 
 3. سرمایه گذاری و خرید طلا در بورس
 4. خرید طلای زینتی برای سرمایه گذاری طلا 

البته پول کم برای همه ما یک‌سان معنا پیدا نمی‌کند. برای برخی پول کم یعنی ۱۰۰ هزار تومان و برای برخی یعنی ۵ میلیون تومان. به همین خاطر در ادامه هر یک از این راه‌ها را به صورت دقیق توضیح می‌دهیم تا بدانید بر اساس بودجه شما، گزینه مناسب سرمایه گذاری در طلا با پول کم چیست؟

سرمایه گذاری در طلای آب شده با پول کم

بهترین گزینه سرمایه گذاری طلا با پول کم، طلای آب شده است؛ چرا که شما می‌توانید دقیقا با هر مقدار پولی که خواستید طلای آبشده بخرید. از آنجایی که طلای آب‌شده ماده خام ساخت زیورآلات است، بازار گسترده‌ای دارد و در هر زمان که خواستید می‌توانید آن را تهیه کنید و عرضه آن محدود نیست.

اگر نمی‌خواهید طلای آبشده را به صورت فیزیکی خریداری کنید، می‌توانید از سامانه طلای تاج ماه کمک بگیرید. با ثبت‌نام در سامانه طلای تاج ماه شما می‌توانید به صورت روزانه، ماهانه یا سالانه، با پول کمی مثل ۵۰ هزار‌ تومان هم سرمایه گذاری کنید. 

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در طلا با پول کم

خرید شمش یا سکه گرمی با پول کم

وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری در شمش می‌شود، برخی از افراد فکر می‌کنند با شمش‌های یک‌ کیلویی با قیمت‌های نجومی طرف هستند؛ اما این طور نیست. در بازار طلای ایران چندین نوع شمش و سکه گرمی وجود دارد که با وزن‌های پایین تولید می‌شوند و در واقع قطعاتی از طلا هستند که به‌منظور امکان خرید طلا با قیمت پایین تولید و عرضه شده‌اند. شما می‌توانید مدلی از سکه یا شمش گرمی متناسب با بودجه خود را انتخاب کنید.

خرید طلا در بورس با پول کم

خرید طلا در بورس یکی از راه‌هایی است که در آن به صورت غیر فیزیکی طلا می‌خرید، پس دیگر نگران امنیت طلا نیستید. سازمان بورس کالای ایران روش‌های خرید متنوعی را برای طلا فراهم کرده است. از جمله؛

 • خرید گواهی سپرده شمش یا سکه طلا
 • استفاده از صندوق‌ با پشتوانه طلا
 • قرارداد آتی صندوق طلا
 • قرارداد اختیار معامله سکه

حداقل خرید طلا در هر یک از این روش‌ها متفاوت است و اگر می‌خواهید با پول کم در بورس طلا بخرید، باید راهی را انتخاب کنید که با میزان سرمایه شما هم‌خوانی داشته باشد.

خرید زیورآلات برای سرمایه گذاری طلا با پول کم

بسیاری از خانم‌‌ها ترجیح می‌دهند از روش بسیار سنتی خرید زیورآلات برای سرمایه گذاری طلا با پول کم استفاده کنند؛ اما این روش مناسب نیست. چراکه اگر طلای نو بخرید باید هزینه‌های اضافی مثل اجرت ساخت و مالیات را بپردازید و  در خرید طلای دست دوم شما نمی‌توانید با هر مبلغی سرمایه گذاری کنید و ممکن است از ابتدا طلایی با عیار قلابی به شما بفروشند. پس اگر بودجه شما محدود است، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ روش‌های دیگر بروید.

در نوشته دیگری از مجله ی تاج ماه راه‌های پس انداز طلا با پول کم را هم به شما توضیح داده‌ایم:بهترین راه پس انداز طلا

نکات سرمایه گذاری طلا با پول کم 

در سرمایه گذاری با پول کم، چون بودجه محدودی دارید هر اشتباه ممکن است باعث ضرری جبران ناپذیر باشد و کل سرمایه شما را از بین ببرد. به همین خاطر در ادامه نکات سرمایه گذاری طلا با پول کم را با شما مطرح می‌کنیم:

 • تحقیق کنید: به‌خوبی درباره طلافروشی یا پلتفرمی که می‌خواهید از آن طلا بخرید تحقیق کنید تا مطمئن شوید طلای با کیفیت را با قیمت واقعی به شما می‌فروشند.
 • آگاهی از قیمت لحظه‌ای طلا: با بررسی دقیق قیمت لحظه ای طلا، بهترین زمان خرید برای سرمایه گذاری طلا را انتخاب کنید.
 • کارمزد‌های پنهان را بشناسید: برخی از پلتفرم‌ها یا فروشندگان طلا، بخش زیادی از بودجه شما برای سرمایه گذاری را به عنوان سود یا کارمزد خود دریافت می‌کند.
 • نقدینگی: در انتخاب یک روش سرمایه گذاری، باید به میزان نقد‌شوندگی کالا دقت کنید. برای مثال طلا در برخی از شکل‌ها مثل شمش‌های بانکی نقدینگی کم و در شکل طلای آب شده نقدینگی بسیار بالایی دارد.
 • کیفیت طلا: مطمئن شوید طلایی که می‌خرید عیار دقیق دارد و تقلبی نیست. هم‌چنین واحد‌های وزنی مورد استفاده فروشنده (مثقال یا گرم) را بررسی کنید.
 • فاکتور یا گواهی خرید: مهم نیست سرمایه گذاری در طلا با پول کم یا زیاد باشد، دریافت فاکتور یا گواهی خرید را فراموش نکنید. این دو مهم‌ترین سند‌هایی هستند که نشان می‌دهند شما مالک آن قطعه طلا هستید.

هم‌چنین اگر طلا را به صورت فیزیکی خریداری می‌کنید، حتما محلی را برای نگهداری امن آن در نظر داشته باشید.

کجا با پول کم سرمایه گذاری طلا داشته باشم؟

در این نوشته با راه‌های سرمایه گذاری طلا با پول کم و نکات آن آشنا شدید. دیدید که روش‌های مختلفی وجود دارند که بسته به نیاز، بودجه اولیه و میزان ریسک‌پذیری خود می‌توانید سراغ آن‌ها بروید. برای شروع سرمایه گذاری طلا با پول کم می‌توانید سراغ طلا فروشی‌ها بروید و سکه یا شمش گرمی بخرید یا به واحد‌های بورسی مراجعه کنید.

اما دیدیم که بهترین راه سرمایه گذاری طلا با پول کم، خرید طلای آبشده است که هیچ کارمزدی ندارد و تمام ویژگی‌های مثبت یک کالای سرمایه‌ای را داراست. اگر می‌خواهید طلای آب شده را به صورت آنلاین بخرید، می‌توانید از سامانه طلای تاج ماه استفاده کنید که قیمت‌های به روز تحت نظر اتحادیه طلا را ارائه می‌کند و مجوز‌های لازم را دریافت کرده است. برای شروع در مجموعه ی طلای تاج ماه ثبت‌نام کنید.

سوالات متداول:

کم‌ترین مقدار پول برای خرید طلا چه قدر است؟

لازم نیست برای خرید طلا میلیون‌‌ها تومان پول داشته باشید. شما می‌توانید با خرید طلای آبشده از طلای تاج ماه با کمتر از ۱۰۰ هزار تومان سرمایه گذاری طلا را شروع کنید.

رابطه ریسک و سود در سرمایه گذاری طلا با پول کم چیست؟

به طور کلی هرچه ریسک یک سرمایه گذاری بالاتر باشد، امکان سوددهی آن نیز بالاتر است.

کلمات کلیدی:

مجموعه ی طلا ی تاج ماه، طلافروشی، طلاسازی، طلا و جواهر، طلای دست دوم، طلای بدون اجرت، طلا ، طلافروشی شیراز، طلای آب شده ، سرمایه گذاری ، طلا محلی ، طلا عربی ،طلا اماراتی ، طلا کویتی، طلا بحرینی ، گالری طلای تاج ماه ،دستبند ،گردنبند، سرویس طلا ،طلا کم اجرت، تاج طلا ، تاج ، تاج ماه ، گوشواره ،طلا لری ،سکه ،سکه جدید، سکه طرح قدیم ،سکه بهارآزادی ،سکه عادی ،طلا در بورس ، دلار،طلا در بورس ، زنجیر، قیمت لحظه ای طلا ، نرخ لحظه ای طلا

مقالات مرتبط از مجله ی تاج ماه

    صفحه اصلی

      عیار طلا

سرمایه گذاری طلای آب شده

چرا طلای دست دوم نخریم؟

روش‌ها و نکات سرمایه گذاری در طلا با پول کم

خرید طلای دست دوم (بدون اجرت )

طلای آب شده بهتر است یا دست دوم؟

تیتانیوم یا طلا؟

اهمیت استفاده طلا برای خانم ها

آبکاری طلا

نکاتی برای مراقبت ازطلا و جواهرات

معرفی انواع زنجیر طلا

انواع اکسسوری طلا

انواع سنگ و جواهر

معرفی طرح های سنتی و محلی تاج ماه

سیده پریا دانشی پور

پریا دانشی